Kdy má smysl havarijní pojištění auta uzavřít

pojištění

Nehodovost na silnicích je každým rokem vyšší a vyšší. Jezdíte-li často, rozhodně byste měli nad uzavřením havarijního pojištění zauvažovat. U některých vozidel nemá smysl si havarijní pojištění pořizovat. A naopak, existují vozidla, u kterých je havarijní pojištění rozhodně vyplatí. Podívejme se, o které případy se jedná.

V případě, že si pořídíte zcela nový automobil, je jistě vhodné si havarijní pojištění pořídit. Určitě byste neměli radost, kdyby vás nový vůz utrpěl nějakou škodu. Lidé proto utrácí každý rok stále větší částky za pojištění svého „plechového miláčka“.

Podle názoru většiny odborníků je vhodné pojišťovat zcela nové automobily. Dále auta, která jsou nižší a střední třídy, je vhodné pojistit do 5-6 let stáří vozidla. U starších aut je vhodné havarijní pojištění pořizovat v případě, že se jedná o dražší auta. Zatímco u nových automobilů se pořizuje havarijní pojištění s komplexním krytím škody, u starších modelů je lepší si vybírat pouze takovou kombinaci rizik, které je nejpravděpodobnější.

U některých typů pojišťoven se můžete setkat s tím, že mají stanovenou hranici stáří vozidla, od data registrace vozidla, do které se dá havarijní pojištění uzavřít. Jiné se zase orientují dle technického stavu vozu. Většinou se uvádí, že pokud je automobil starší deseti let, uzavření havarijního pojištění není nutné, v některých případech je přímo nevýhodné.

Automobil můžete mít pojištěný na cenu novou, cenu časovou a cenu obecnou.

  • Cena nová – pojišťovna vám vyplatí cenu za nové auto.
  • Cena časová – pojišťovna vám vyplatí částku vzhledem ke stáří a opotřebení vozidla.
  • Cena obecná – pojišťovna vám vyplatí částku, která odpovídá hodnotě podobného automobilu,jež je pořízen v autobazaru.

Velmi často je stává, že výplata z vlastního havarijního pojištění je rychlejší a také více výhodnější než výplata z povinného ručení viníka.

Získejte až o 70% levnější havarijní pojištění!

Vyplňte naši jednoduchou kalkulačku a zjistěte, která pojišťovna vám umí nabídnout nejlepší cenu.

Online kalkulačka

Havarijní pojištění kalkulačka

Chcete-li se dozvědět víc o havarijním pojištění, je naše webová stránka určena právě vám. Získáte informace o tom, na co je určeno, kdy je vhodné si jej pořídit a naopak, kdy to výhodné není. Budete vědět, jaký je rozdíl mezi havarijním pojištěním a povinným ručením.

Ukážeme vám seznam pojišťoven a jejich slevy, či bonusy, které nabízí pro své zákazníky. Pro usnadnění hledání nejvhodnější pojišťovny je vám zde k dispozici také kalkulačka havarijního pojištění. To a další informace naleznete na této internetové stránce.

© Havarko