Podrobnosti o havarijním pojištění

Podrobnosti o havarijním pojištění

Havarijní pojištění je pojištění, které neslouží k pojištění osob, ale vašich dopravních prostředků. Toto pojištění vás sice neuchrání před možnými nehodami a různými škodami, ale pomůže vám zvládnou těžkou finanční situaci. Poskytne vám finanční prostředky k opravě vašeho automobilu po nehodě či po utrpění jiné škody. Peníze vám budou vyplaceny i v případě, že škoda byla způsobena vaší vinou, a ne jen vinou druhého účastníka nehody. V případě, že škoda na automobilu byla způsobena druhou osobou, škoda na vašem vozidle vám bude uhrazena z povinného ručení viníka. Havarijní pojištění není povinné, ale v každém případě je dobré nad jeho uzavřením zauvažovat.

Havarijní pojištění je určeno pro všechny typy motorových vozidel. Můžete si nechat pojistit osobní vůz, nákladní vůz, autobus, různé typy tahačů, traktory, přívěsy a návěsy a další pracovní stroje, které mají registrační značku. Toto pojištění navazuje na povinné ručení, které je ze zákona povinné. Havarijní pojištění je možné sjednávat ve výhodných kombinací právě s povinným ručením. Můžete si při sjednání havarijního pojištění vybrat také její rozsah.

Chrání před škodami způsobenými:

  • havárií automobilu
  • vandalismem
  • živelnou událostí nebo krádeží auta

K hlavnímu pojištění si můžete pořídit doplňková pojištění. Tím se myslí pojištění čelního skla, popřípadě všech skel, pojištění osob (tzv. úrazové pojištění), pojištění zavazadel, nestandardní výbavy, pojištění asistenčních služeb, atp.

Tento typ pojištění neplatí pouze na území České republiky, ale ve všech zemí Evropy. Na českém trhu se havarijním pojištěním zabývá celá řada pojišťoven. Jejich produkty se od sebe více či méně liší. Každá pojišťovna pro své pojištěnce nabízí celou řadu výhod. Těmito výhodami se snaží také nalákat co nejvíce zákazníků. Nabídka je velmi široká, proto se určitě nebojte. Rozhodně je z čeho vybírat.

Získejte až o 70% levnější havarijní pojištění!

Vyplňte naši jednoduchou kalkulačku a zjistěte, která pojišťovna vám umí nabídnout nejlepší cenu.

Online kalkulačka

Havarijní pojištění kalkulačka

Chcete-li se dozvědět víc o havarijním pojištění, je naše webová stránka určena právě vám. Získáte informace o tom, na co je určeno, kdy je vhodné si jej pořídit a naopak, kdy to výhodné není. Budete vědět, jaký je rozdíl mezi havarijním pojištěním a povinným ručením.

Ukážeme vám seznam pojišťoven a jejich slevy, či bonusy, které nabízí pro své zákazníky. Pro usnadnění hledání nejvhodnější pojišťovny je vám zde k dispozici také kalkulačka havarijního pojištění. To a další informace naleznete na této internetové stránce.

© Havarko